Organization Calendar (Arran-Elderslie Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevNov 19, 2017-Dec 09, 2017Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 19Nov 20Nov 21Nov 22Nov 23Nov 24Nov 25
Bantam LL - Clinton Optimists Tournament
Peewee LL
12:30 PM
@ West Grey Warriors
Normanby Arena [LLP-N-55]
Bantam LL
1:30 PM
vs. Kincardine Kinucks Froster's
Atom LL Red
2:00 PM-3:15 PM
Practice
Atom LL White
3:15 PM-4:30 PM
Practice
Midget LL
3:30 PM
@ TCDMHA Rebels
Markdale [LLM-N-046]
Novice LL White
5:30 PM
@ Saugeen Shores Storm 4
Southampton [LLN-NB-27]
Peewee Rep
6:00 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders
IP#5 & IP#6
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Novice LL White
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom Rep
7:15 PM
@ South Bruce Blades
Midget LL
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Peewee Rep
8:30 PM
@ South Bruce Blades
Novice LL Black
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL Red
7:00 PM
vs. Shallow Lake Lakers 1
IP#3 & IP#4
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
IP#1 & IP#2
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Bantam LL
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Novice LL Red
6:00 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack 1 Gold
Atom LL White
7:00 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack 2 Red
Novice LL Red & Novice LL White
6:00 PM-7:00 PM
Power Skate
Peewee Rep
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Novice Rep & Novice LL Black
7:00 PM-8:00 PM
Power Skate
IP#5 & IP#6
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
IP#3 & IP#4
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
IP#1 & IP#2
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Novice Rep
11:00 AM
vs. Bruce Peninsula Northstars
Bantam LL
11:10 AM
vs. Mitchell
Central Huron Community Complex [7]
Atom LL Red
1:00 PM
@ TCDMHA Rebels
Desboro Arena [LLA-N-107]
Novice LL Black
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Novice LL White
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Novice LL Red
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Atom Rep
3:00 PM-4:15 PM
Practice
Peewee Rep
4:00 PM
@ Seaforth Stars
Seaforth Arena [PR-2-37]
Atom LL White
4:45 PM
@ Saugeen Shores Storm 3
Southampton [LLA-N-79]
Bantam LL
5:40 PM
@ Winner of 2
Central Huron Community Complex [If Win 7 (13)]
Peewee LL
6:10 PM
@ Hanover Falcons 2
Bantam LL
6:45 PM
@ Loser of 2
Central Huron Community Complex [If Lose 7 (14)]
Nov 26Nov 27Nov 28Nov 29Nov 30Dec 01Dec 02
Bantam LL - Clinton Optimists Tournament
Atom Rep - Wingham Silver Stick
Atom LL White
12:00 PM
@ Saugeen Shores Storm 1
Southampton [LLA-N-59]
Bantam LL
12:15 PM
vs. Winner of 15
Central Huron Community Complex [If Win 14 (18)]
Bantam LL
1:20 PM
vs. Winner of 16
Central Huron Community Complex [If Win 13 (19)]
IP#1 & IP#2
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Peewee Rep
4:00 PM-5:30 PM
Practice
Atom LL Red
4:15 PM
@ Saugeen Shores Storm 2
Peewee LL
5:00 PM
@ Owen Sound#1
Novice LL White
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom Rep
6:00 PM
@ Hanover Falcons
Novice LL Red
7:00 PM-8:00 PM
Practice
IP#5 & IP#6
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom Rep
6:15 PM
vs. South Bruce
Novice Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget LL
8:00 PM
vs. Bruce Peninsula Northstars
Novice LL Black
6:00 PM-7:00 PM
Practice
IP#1 & IP#2
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom LL White
7:00 PM-8:15 PM
Practice
Midget LL
7:30 PM
@ Saugeen Shores Storm 2
Southampton [LLM-N-006]
Peewee Rep
8:00 PM
@ Drayton Defenders
PMD Arena [PR-2-40]
IP#3 & IP#4
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Novice LL White
6:00 PM
vs. Novice LL Black
Peewee LL
7:00 PM
vs. Kincardine Kinucks 2 Presto
Novice LL Red
6:00 PM
vs. TCDMHA Rebels
Atom Rep
6:15 PM
@ Minto
Atom LL Red
7:00 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack 2 Red
Atom LL White
6:00 PM-7:15 PM
Practice
Atom Rep
6:00 PM-8:00 PM
Practice
Novice Rep
7:00 PM
@ Bruce Peninsula Northstars
Lions Head [NR-W-23]
Peewee Rep
7:15 PM-8:45 PM
Practice
Bantam LL
9:00 AM-10:30 AM
Practice
Peewee LL
10:30 AM
vs. Owen Sound Jr. Attack 2 White
Atom LL Red
11:00 AM
@ Bruce Peninsula Northstars
Lions Head [LLA-N-30]
Novice LL Red
12:30 PM
@ Saugeen Shores Storm 2
Southampton [LLN-NB-17]
IP#3 & IP#4
2:30 PM-3:30 PM
Shared Practice
Novice Rep
3:00 PM-4:00 PM
Practice
IP#5 & IP#6
3:30 PM-4:30 PM
Shared Practice
Peewee Rep
4:00 PM
@ Seaforth Stars
Seaforth Arena [PR-2-41]
Midget LL
4:00 PM-5:30 PM
Practice
Dec 03Dec 04Dec 05Dec 06Dec 07Dec 08Dec 09
Atom Rep - Wingham Silver Stick
Novice Rep - Muskoka Rock Tournament
Atom Rep
1:30 PM-2:45 PM
Practice
IP#1 & IP#2
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Novice Rep
4:00 PM
@ Shallow Lake Lakers
Bantam LL
4:00 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack 2 Red
Peewee Rep
4:30 PM
@ Central Perth Rep
Milverton Arena [PR-2-42]
Novice LL White
6:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm 2
Novice LL Red
7:00 PM-8:00 PM
Practice
IP#5 & IP#6
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Novice LL Black
7:00 PM
vs. Bruce Peninsula Northstars
Peewee Rep
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Midget LL
8:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm 2
Novice LL White
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL White
7:00 PM
vs. Shallow Lake Lakers 1
Atom Rep
8:00 PM
vs. Hanover Falcons
Novice Rep
6:00 PM
@ TCDMHA Rebels
Keady Arena [NR-W-28]
IP#3 & IP#4
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
IP#1 & IP#2
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Bantam LL
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Novice LL Red
6:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm 3
Atom LL Red
7:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm 3
Atom LL White
5:00 PM
@ Saugeen Shores Storm 2
Novice LL Black
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Atom Rep
7:00 PM
vs. Shallow Lake Lakers
Peewee LL
8:15 PM-9:45 PM
Practice
Atom LL White
9:15 AM
vs. Saugeen Shores Storm 1
Novice LL Red
10:00 AM
@ Shallow Lake Lakers
Atom LL Red
1:15 PM
@ Owen Sound Jr. Attack 1 Gold
Bayshore [LLA-N-39]
Novice LL White
1:30 PM
@ Saugeen Shores Storm 3
Southampton [LLN-NA-45]
Peewee LL
2:30 PM
@ Saugeen Shores Storm 2
Novice LL Black
2:30 PM
@ Saugeen Shores Storm 4
Southampton [LLN-NB-30]
IP#3 & IP#4
2:30 PM-3:30 PM
Shared Practice
IP#5 & IP#6
3:30 PM-4:30 PM
Shared Practice
Midget LL
4:00 PM-5:30 PM
Practice
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from aemha.ca on Friday, November 24, 2017 at 7:14 PM